Jaką odzież używaną wybrać dla sklepu second hand?

hurtownia odzieży używanej

Sklepy second hand stały się coraz bardziej popularne wśród osób szukających przystępnych cenowo ubrań, ekologicznych rozwiązań i unikatowych stylów. Jeśli zamierzasz otworzyć swój własny sklep z odzieżą używaną, wybór odpowiedniej odzieży używanej jest kluczowy dla sukcesu tego przedsięwzięcia. W tym artykule omówimy kilka ważnych wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru asortymentu dla Twojego sklepu.

Odzież sortowana:

  1. Wyższa jakość: Odzież sortowana jest weryfikowana pod kątem stanu i jakości. Zazwyczaj obejmuje ubrania, które są w dobrym stanie, bez widocznych uszkodzeń czy plam.
  2. Selekcjonowanie asortymentu: Dzięki sortowaniu masz większą kontrolę nad tym, co trafia na półki sklepu. Możesz wybierać odzież zgodnie z preferencjami i wymaganiami swojej grupy docelowej.
  3. Większa atrakcyjność dla klientów: Klienci często szukają ubrań, które są w dobrym stanie, a odzież sortowana może zwiększyć ich zaufanie do Twojego sklepu.
  4. Wyższe ceny: W związku z lepszą jakością, odzież sortowana może być wyceniana wyżej, co może wpłynąć na wyższe marże zysku.

Odzież niesortowana:

  1. Mniejsze koszty zakupu: Odzież niesortowana jest zazwyczaj tańsza od sortowanej, ponieważ nie została wstępnie przeglądana pod kątem jakości.
  2. Szeroki asortyment: Wybierając odzież niesortowaną, masz większą różnorodność produktów, co może przyciągać klientów, którzy lubią poszukiwać skarbów wśród tanich ubrań.
  3. Ekologiczny aspekt: Wybierając odzież niesortowaną, promujesz bardziej ekologiczne podejście do handlu, ponieważ zapobiegasz utylizacji i dajesz szansę odzyskaniu ubrań.
  4. Kreatywność i oryginalność: Oferując odzież niesortowaną, klientom możesz dać szansę na stworzenie własnych stylizacji i wyrażenie swojej kreatywności.

Dobierz typ oferowanej odzieży do metrażu sklepu

Ważnym czynnikiem w wyborze kategorii towaru, który kupujemy do zaopatrzenia naszego sklepu, jest wielkość sali sprzedaży i zaplecza. Z własnego doświadczenia we współpracy z wieloma sklepami stacjonarnymi możemy wskazać, że wybór odzieży niesortowanej jest dobrą opcją w przypadku większych metrażowo sklepów (powyżej 150 m2). To dlatego, że odzież niesortowana charakteryzuje się tym, że możemy w niej znaleźć każdy typ ubrań i dodatków, włącznie z butami, torebkami, paskami, zabawkami, firankami i pościelą. Taki szeroki asortyment wymaga miejsca, aby móc go odpowiednio wyeksponować. Najlepszą opcją są metalowe, duże kosze, z których klienci w łatwy sposób mogą wybrać to co im się podoba. Odzież niesortowana charakteryzuje się również tym, że nie ma w niej podziału na sezony. Oznacza to, że latem ważne jest aby mieć miejsce na zapleczu do przechowania ubrań zimowych i odwrotnie.

Odzież sortowana świetnie nadaje się do mniejszych sklepów czy butików z odzieżą używaną. Po pierwsze dlatego, że otrzymujesz towar już bez odpadu. Po drugie dlatego, że zawsze dostaniesz ubrania na aktualny sezon i nie masz potrzeby ich magazynowania na zapleczu. Po trzecie dlatego, że otrzymujesz tylko tę kategorię, którą chcesz sprzedawać. Możesz osobno zamówić wyłącznie odzież damską lub męską albo dziecięcą. Tak samo z dodatkami – możesz wybrać, czy chcesz wyłącznie buty, torebki lub paski.

Podsumowując, wybór między odzieżą sortowaną a niesortowaną zależy od indywidualnych preferencji i strategii biznesowej. Odzież sortowana może przyciągnąć klientów, którzy cenią sobie jakość i nieco wyższe ceny, podczas gdy odzież niesortowana może przyciągnąć osoby poszukujące okazji, a także przyczynić się do bardziej ekologicznego podejścia do handlu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *