Używana odzież sortowana

Ile kosztuje używana odzież sortowana?

Aktualne ceny używanej odzieży sortowanej znajdują się tutaj

Co oznacza termin „odzież sortowana”?

Używana odzież sortowana to nic innego jak I gatunek odzieży używanej, po selekcji, pochodzącej z oryginalnych, niesortowanych zbiórek z terenów Anglii, Szkocji i krajów skandynawskich. Selekcja ta polega na usunięciu odpadu (ubrania z dziurami, plamami, przetarciami lub mocno zużyte, nienadające się do dalszego użytkowania) oraz podziału odzieży na kategorie: odzież damska, odzież męska, odzież dziecięca, akcesoria, obuwie. W odzieży sortowanej mogą zdarzyć się delikatne plamki, przybrudzenia lub śladowe zmechacenia – może to stanowić 5-10% zawartości kartonu.

Dlaczego odzież sortowana?

W naszej hurtowni specjalizujemy się w sprzedaży odzieży sortowanej – to nasz główny profil działalności. Używana odzież sortowana to najlepszy wybór dla sklepów stacjonarnych typu second hand oraz osób indywidualnych, które chcą handlować ubraniami na przykład w Internecie. Bez wątpienia największym atutem używanej odzieży sortowanej jest brak odpadu – wszystkie ubrania w naszych paczkach nadają się do dalszej odsprzedaży, pozbawione są dziur, plam czy nadmiernego zużycia, a jeśli część takich znajdzie się w kartonie, to są na tyle drobne defekty, że łatwo i szybko można ich się pozbyć w domowych warunkach. Kolejnym atutem jest możliwość wyboru kategorii ciuchów, tj: mix damsko-męski, ubrania tylko damskie lub męskie, odzież dziecięca lub osobno akcesoria czy obuwie. W naszej hurtowni sortowana odzież jest sezonowa (a także można zamówić mix sezonów), czyli w okresie wiosenno-letnim otrzymasz ubrania na sezon wiosna-lato, a w okresie jesienno-zimowym otrzymasz ubrania na sezon jesień-zima. Dodatkowo w ofercie mamy możliwość wyselekcjonowania konkretnych rozmiarów ubrań, na przykład PLUS SIZE, czyli rozmiary od L lub XL wzwyż.

Co znajdę w kartonach z odzieżą sortowaną? Jakie marki, rozmiary?

W zależności od tego jaki typ wybierzesz (na przykład mix damsko-męski lub ubrania dziecięce) otrzymasz tylko i wyłącznie ten typ ubrań, które zamawiasz. Jako że towar pochodzi wprost ze zbiórek w Anglii, Szkocji czy ze Skandynawii, przekrój marek i rozmiarów ciuchów może być różny w każdej dostawie. Najwięcej ciuchów to popularne i lubiane „sieciówki” takie jak Zara, Reserved, H&M, Sinsay, Primark, Shein. Zdarzają się również rzeczy nowe z metkami, a także marki premium takie jak Nike, Adidas, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Ralph Lauren, Massimo Dutti, itp.

Jakie są rodzaje sortowanej odzieży używanej?

W zależności od dostępności towaru w danym momencie, są to:

  • mix damsko-męski
  • odzież damska
  • odzież męska
  • odzież dziecięca
  • obuwie
  • akcesoria (torebki, paski)
  • odzież robocza
  • stroje karnawałowe / świąteczne

Można więc zamówić wyłącznie odzież damską, albo na przykład mix damsko-męski.

Jakie jest minimalne zamówienie odzieży sortowanej?

Minimalne zamówienie odzieży sortowanej to tylko 1 karton 25 kg.

Ile sztuk odzieży znajduje się w 1 kilogramie?

W zależności od sezonu ubrań, na 1 kg przychodzą 3-5 rzeczy (okres letni) i 2-4 rzeczy (okres zimowy). W przypadku odzieży dziecięcej jest to (w zależności od rozmiaru) około 4-8 sztuk ubrań na 1 kg.

Czy mogę kupić odzież sortowaną jako osoba prywatna nieposiadająca firmy?

Tak, obsługujemy klientów indywidualnych jak i firmowych.

W jaki sposób dostarczacie zamówienie?

W zależności od zamawianej ilości jest to kurier (usługa od drzwi do drzwi), spedycja (wysyłka paletowa) lub bezpośredni transport naszym samochodem dostawczym. Zamówienie można odebrać również osobiście.

Jak mogę zamówić odzież sortowaną?

Zamówienie można złożyć przez naszą stronę (zielony przycisk poniżej), telefonicznie (+48 532 808 797), mailowo (kontakt@hurtubran.pl) lub poprzez czat online (Messenger Facebook) dostępny w prawym dolnym rogu ekranu na naszej stronie.

Jak mogę opłacić zamówienie?

Za zamówienie można zapłacić bezpośrednio u kuriera (za pobraniem) lub przelewem na nasze konto bankowe. Do zamówień na przelew wystawiamy fakturę proforma.

Zdjęcia przykładowych ubrań sortowanych poniżej lub na Facebooku i Instagramie

Film z przykładowym kartonem odzieży sortowanej – dziecięcej

Artykuły blogowe

Zapoznaj się również z ofertą odzieży niesortowanej

Dlaczego sortowana odzież używana to najlepszy wybór dla sklepów secon-hand?

Z perspektywy naszego doświadczenia w zaopatrywaniu w używaną odzież wielu stałych klientów prowadzących lumpeksy, śmiało możemy wyciągnąć wnioski, że właściciele sklepów z odzieżą używaną do 120-150 m2 są najbardziej zadowoleni właśnie z sortowanej odzieży używanej. Wpływa na to kilka czynników, a ich dogłębną analizę przedstawiliśmy w tym artykule. Podstawowym czynnikiem przemawiającym za przesortowanym już asortymentem jest fakt braku odpadu, czyli wszystkie ciuchy nadają się do wywieszenia na sklep i dalszej odsprzedaży. Nie tracimy więc pieniędzy na ubraniach, które albo musimy zutylizować, albo sprzedawać w bardzo niskiej cenie, bo mają wady, jak plamy, dziurki, przetarcia, zmechacenia czy nadmierne zużycie. Drugim, kluczowym powodem jest fakt, że mniejsze sklepy do 150 m2 mają ograniczoną przestrzeń ekspozycji towaru. Kupując sortowaną odzież używaną możesz zamówić na przykład tylko ubrania lub tylko buty, albo tylko torebki. W niesortowanej odzieży bardzo często znajdziesz wiele dodatków, które wymagają miejsca, aby je odpowiednio zaprezentować Twoim klientom.

Skandynawska sortowana odzież używana

Odzież używana ze Skandynawii to aktualnie na rynku odzieży używanej coraz to popularniejszy kierunek pozyskiwania ciuchów z drugiej ręki. W polskich sklepach z używaną odzieżą można spotkać duży odsetek skandynawskich marek, a właściciele lumpeksów chętnie sięgają po ubrania z tego regionu. Jest ku temu kilka powodów. Najważniejszym czynnikiem mówiącym za używaną odzieżą ze Skandynawii jest fakt, że skandynawskie ciuchy to zazwyczaj drogie, jakościowe i pożądane marki. Z uwagi na surowy klimat jaki panuje w tym regonie Europy, ubrania muszą być dobrej jakości, często przeciwdeszczowe, przeciwwiatrowe i wykonane z naturalnych materiałów jak bawełna, wełna, jedwab. Drugim z czynników jest cena. Zazwyczaj odzież używana z krajów skandynawskich jest tańsza niż ta angielska, chociażby z uwagi na fakt braku opłat celnych czy mniejszej odległości od Polski, a co za tym idzie kosztów transportu. Największy udział ciuchów z krajów skandynawskich przypada Danii, Szwecji i Norwegii.